fbpx

Z tęsknoty za smakami Bliskiego Wschodu…

Luty 28, 2017

Założyciele każdej nowej knajpy liczą na sukces. Nasz okazał się dużo większy, niż oczekiwaliśmy. W 2010 roku, otwierając Tel Aviv na opustoszałej wówczas Poznańskiej, byliśmy pełni nadziei – jak pierwsi kibucnicy. Minęło 7 lat, Poznańska zmieniła się w tętniące życiem restauracyjne zagłębie, my jesteśmy w Żółtym Przewodniku Gault&Millau, a gości wciąż nam nie brakuje. Co dalej?

Niesłabnące zainteresowanie gości przekonało nas, że inne dzielnice też zasługują na swój Tel Aviv! Postanowiliśmy zamienić restaurację na Poznańskiej w fine diningowy lokal, a menu street food przenieść do małych punktów, rozsianych po całym mieście. Zaczynamy od Mickiewicza, Żelaznej i Alei Niepodległości – jeśli wszystko się uda, wkrótce otwieramy kolejne!

W lokalach Tel Aviv Urban Food znajdziesz Twój ulubiony izraelski street food i zupełnie nowe propozycje. Hummusy, burgery i falafele. Mezze i pełne przypraw sosy. Sycące, ale lekkie lunche, które możesz komponować według swojego uznania. Napoje i wegańskie wina. O deserach oczywiście też pamiętamy.

Wiele się zmienia, ale w kwestii jakości jedzenia pozostajemy konserwatystami. W punktach Tel Aviv Urban Food obowiązuje ta sama filozofia, co w restauracji-matce. Nie używamy składników pochodzenia zwierzęcego. Unikamy cukru i glutenu. Dokładnie sprawdzamy pochodzenie produktów, które lądują na talerzu gości. Wszystko, co możemy, kupujemy lokalnie.

Spokojnie, na jedzeniu nasz konserwatyzm się kończy. Poza tym w naszych knajpkach panuje zupełny luz. Tęsknimy za bezpretensjonalnym klimatem panującym na ulicach Tel Awiwu i taki sam odtwarzamy u nas. Postawiliśmy na niezobowiązujący wystrój i swobodną atmosferę – tak, żeby każdy mógł poczuć się jak u siebie. To miejsca, w których można zjeść lekki lunch albo najeść się do syta. Posiedzieć z laptopem nad projektem albo rozsiąść się i poplotkować przy winie. Przyjść w garniturze albo w dresie i w kapciach. Zabrać szefa, mamę, przyjaciółkę, dziecko albo psa. Każdy jest u nas mile widziany, nikomu i niczemu się nie dziwimy. Nakarmimy, porozmawiamy, wspólnie ponarzekamy albo się pośmiejemy – tak właśnie jest w Tel Avivie!

Kategorie:Bez kategorii