ŚWIADOME JEDZENIE

Gotujemy świadomie. Nie gotujemy świadomych istot.

Żaden składnik na Twoim talerzu nie znalazł się tam przez przypadek – dajemy słowo. Wiemy, że wpływ jedzenia na dobro planety to nie tylko puste frazesy. Moglibyśmy zarobić więcej, nie przejmując się etyką, ale nie o to nam chodzi. Unikamy glutenu dla Waszego samopoczucia. Unikamy oleju palmowego dla dobra zwierząt zamieszkujących lasy tropikalne.

Nie podajemy mięsa ani składników pochodzenia zwierzęcego – musimy jeszcze tłumaczyć, dlaczego?

LIFE IN PLASTIC – NOT FANTASTIC

Nie da się jednego dnia zrezygnować z plastiku, ale wierzymy, że duże zmiany są sumą tych małych. Dlatego pożegnaliśmy się z plastikowymi słomkami i przystąpiliśmy do akcji z Noizz.pl. #SuckingSucks. Oprócz słomek pracujemy nad wyeliminowaniem plastiku z innych naszych opakowań – jeśli znasz fajnego producenta, albo masz jakiś pomysł jak możemy zrobić to najlepiej, to daj znać!

W trakcie codziennej pracy w restauracjach i dostawach używamy opakowań wielorazowych. Jesteśmy partnerem programu Makro „Nie marnuję, pakuję” – wyznajemy zasadę, że lepiej marnować czas, nie jedzenie, dlatego to, co Ci zostało, zabierz ze sobą na wynos

Cieszymy się, że coraz mniej ludzi reaguje ironicznym uśmiechem, widząc w karcie wegańskie wino albo bezcukrowe desery. Jeśli należysz do tej grupy, pokochasz naszą kuchnię. Jeśli nie należysz, też pokochasz – po prostu spróbuj.

Much love
Zespół Tel Aviv Urban Food

PS Nie wiesz, o co tyle hałasu? Zajrzyj tutaj: