TEL AVIV W ŁODZI

Tel Aviv Urban Food w Łodzi

ZAREZERWUJ STOLIK

tel aviv lodz
Piotrkowska 122, Łódź

Wpływamy do Łodzi. I to na pełnej… fali! Lokal otworzyŁ się przy ulicy Piotrkowskiej 122. Tak jak przypuszczaliśmy – Łódź rozsmakowała się w naszym hummusie i falafelkach <3!

My szybko się zadomowiliśmy. I przypomnimy Wam – żydowską austerię i arabską kawiarnię. Po swojemu.

Legenda miejska

TEL AVIV URBAN FOOD ŁÓDŹ

Podobno Tel Aviv może pojawić się w każdym mieście. Działa szybko, pomysłowo i nieszablonowo. Uważajcie! Może zaszczepić w Was otwartość i swobodę. Czasami skrada się przez dłuższy czas, by nagle zaskoczyć bogactwem bliskowschodnich smaków. Czujni bądźcie zwłaszcza Wy, którzy łatwo się zakochujecie! Tel-aviv to sprawny uwodziciel, kusi przedstawicieli obu płci – i czasem naprawdę trudno mu się oprzeć.

Miłość w czasach rewolucji

Uwiódł i nas. Spodobało się nam to rewolucyjne podejście – roślinny przewrót, którzy chcemy zaproponować też naszemu miastu. Łódź ceni odwagę. Możemy to powiedzieć, bo znamy się przecież nie od dziś. Z niejednej miski razem hummus jedliśmy.

Jeść dobry hummus w Łodzi jest przecież całkiem na miejscu. Łódź jest miastem rewolucji. I – jak tylko uważnie spojrzeć – wcale nie brzydsza od Tel Avivu (choć raczej brunetka). Dobrana z nas para.

Dlaczego Łódź? 

Tel Aviv to zmiana i postęp. Ale także świadomość i pamięć. W momentach, kiedy nowoczesność nas zawodzi, zwracamy się w stronę tradycji. Rozumieją to mieszkańcy naszej kamienicy, którzy pielęgnują historyczne korzenie wspólnoty. Piotrkowska 122 – miejsce, gdzie zamieszkaliśmy – istnieje od przełomu XIX/XX w. Nie tylko istnieje – na przestrzeni lat kipi różnorodnością i jest gościnna dla różnych kultur narodowych. W najlepszym łódzkim (nieco już zapomnianym) stylu.

Łódź jest rafą narosłą na historii nowoczesnej.

Niekontrolowany, żywiołowy rozrost, wraz z odradzającą się w coraz to nowych odsłonach kulturą undegroundu – oto, co mamy w Łodzi do zaproponowania. Wnętrza przesiąknięte legendami o duchach fabrkantów, eklektyczne fasady pałaców i kamienic. Jak ta przy Piotrkowskiej 122, wzniesiona w latach 1910-11, zaprojektowana przez Gustawa Landau-Gutentegera – jednego z najwybitniejszych łódzkich architektów przełomu XIX/XX w. Przyjdź do nas – opowiemy Ci historię. A jeśli nie jesteś z Łodzi, przygotuj się na wieczorną butelkę wina – to będzie długa gawęda.

Kontakt do zespołu z Łodzi

ul. Piotrkowska 122
90-006 Łódź